O.S.T.R. – Tylko Dla Dorosłych


26 lutego 2010 roku to dla fanów rapu, a przede wszystkim fanów łódzkiego artysty dzień wyjątkowy. Właśnie tego dnia premierę miała kolejna (bodajrze jedenasta) płyta Adama Ostrowskiego, który znany jest jako O.S.T.R. „Tylko Dla Dorosłych” to właśnie wspomniany, jedenasty krążek, który pokazuje, że wciąż można zrobić coś nowego, wręcz zaskakującego.  Płyta ta to jedna historia pewnego człowieka, niejakiego Nikodema R.

Przez to, że cała płyta i każdy pojedynczy kawałek są nagrane według pewnego scenariusza O.S.T.R. nie mógł pozwolić sobie na jakiekolwiek dygresje z własnej strony, a każdy tekst musiał mieć ręce i nogi/początek i koniec, aby trzymać się formy. W większości utworów górują tutaj mroczne klimaty. Nawet sam O.S.T.R. musiał operować głosem tak, aby jeszcze bardziej podtrzymać klimat, a wcielając się również w inne postacie pokazuje jak „wytrenował” swój wokal przez te lata od pierwszego kawałka. Warto również wspomnieć, że płyta posiada narratora, który opowiada co dokładniej działo się w czasie, któremu poświęcony jest kawałek. Do tej roli zatrudniony został Michał Fajbusiewicz, którego głos od razu kojarzy się z programem „997”.

Cała płyta jest przemyślana od początku do końca. Również wydanie zostało świetnie obmyślone – duże pudełko kolekcjonerskie, płyta oraz komiks, który jest dopełnieniem płyty. Dla potencjalnego nabywcy czeka jeszcze kilka ciekawych niespodzianek i to nie byle jakich, lecz sporych i mile zaskakujących. Nie zdradzę o co chodzi, ponieważ sumienie nie dałoby mi spokoju, że zepsułem komuś OGROMNĄ niespodziankę.

Podsumowując „Tylko Dla Dorosłych” jest miłym zaskoczeniem, nad którym Ostry pracował podobno sześć lat. Oprócz świetnych tekstów Adam pokazał, że wciąż jest świetnym producentem i strona muzyki jest tak samo ważna jak porządny tekst. Dodatkowo płyta ta sposobała mi się, ponieważ nie jest taka… nudnawa jakie było dla mnie całe „O.C.B.”. Warto wydać te 40 zł, oj warto!

Reklamy
Otagowane , , , , ,

One thought on “O.S.T.R. – Tylko Dla Dorosłych

  1. dulak94 pisze:

    Nie gustuję w takiej muzyce, ale piosenka, którą wstawiłeś, jest całkiem w porządku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: